Małe dzieci uwielbiają wkładać rzeczy do ust. Tak więc małe części zabawek stanowią duże ryzyko zadławienia. Zasadniczo trzymaj zabawki hurt z małymi częściami z dala od dzieci poniżej 3 roku życia. Wykonaj również następujące czynności: Przetestuj małe zabawki hurt lub części pod kątem bezpieczeństwa. Wypróbuj to z tekturową rolką papieru toaletowego. Jeśli przedmioty mieszczą się w rolce, są za małe i powinny być trzymane z dala od małych dzieci. W sklepie z zabawkami można również kupić tester małych części zabawek. Trzymaj małe okrągłe i owalne przedmioty z dala od małych dzieci. Należą do nich kule i kulki. Zawierają również małe magnesy używane w niektórych zabawkach.
Magnesy to nie tylko ryzyko zadławienia. Po połknięciu mogą spowodować poważne obrażenia wewnętrzne. Trzymaj nienapompowane balony i złamane kawałki balonów z dala od małych dzieci. Nie używaj balonów lateksowych — łatwiej je połknąć i zakrztusić się. Usuń i wyrzuć wszystkie opakowania z zabawek przed przekazaniem ich małym dzieciom. Trzymaj zabawki hurt dla starszych dzieci z dala od zabawek małych dzieci. Nie pozwalaj małym dzieciom bawić się zabawkami ze sznurkami, paskami lub linkami dłuższymi niż 7 cali. Dziecko może zostać przez nie uduszone przez przypadek. Zatrucie ołowiem z zabawek jest mniejszym problemem niż zadławienie się zabawkami. Mimo to powinieneś być świadomy zagrożeń. Ołów to trujący metal. Przez lata był używany do wyrobu farb, benzyny, hydrauliki, zabawek, zabawkowej biżuterii i mebli. Dzieci mogą zatruć się ołowiem poprzez wkładanie do ust zabawek zawierających ołów. Zatrucie ołowiem może powodować trwałe problemy z rozwojem, zachowaniem i zdolnościami uczenia się dzieci. Może nawet spowodować śmierć.
Wykonaj następujące czynności, aby chronić dziecko przed ołowiem: Uważaj na wycofywanie zabawek z hurtowni z Gdyni. Jeśli lekarz Twojego dziecka to zaleci, zrób dziecku badanie krwi. Dzięki temu dowiesz się, czy Twoje dziecko ma ołów w swoim systemie.