Perfumeria Warszawa

Aby stworzyć perfumy, naturalne składniki muszą zostać poddane ekstrakcji olejków. Ekstrakcję olejków eterycznych można przeprowadzić na kilka sposobów, aby uzyskać piękne nuty zapachowe, które sprzedaje perfumeria Warszawa:

Oleje można uzyskać poprzez ekstrakcję rozpuszczalnikiem, destylację z parą wodną, ​​ekspresję, enfleurage (proces wyciskania olejków) lub macerację. Sprawdź niektóre z różnych wypróbowanych poniżej metod ekstrakcji, zarówno starożytnych, jak i współczesnych. Niektóre metody możesz wykonać w domu, ale inne możesz zostawić profesjonalistom, którzy prowadzą perfumerię Warszawa.

1. Ekstrakcji rozpuszczalnikiem.
Ta metoda polega na umieszczeniu roślin w dużych, obracających się bębnach. Rośliny są następnie pokrywane eterem naftowym lub benzenem. Części rośliny ostatecznie rozpuszczają się w dowolnym używanym rozpuszczalniku, pozostawiając woskową substancję zawierającą oleje. Następnie substancję umieszcza się w alkoholu etylowym. Olej rozpuszcza się w alkoholu, który jest następnie wypalany, pozostawiając wysoce skoncentrowany olejek zapachowy, który unosi się w miejscu jakim jest perfumeria Warszawa.

2. Destylacja z parą.
Podczas destylacji z parą wodną materiały są umieszczane w destylatorze. Materiały siedzą w nieruchomym miejscu, dopóki nie zostaną wydobyte. Otrzymaną substancję przepuszcza się następnie przez rurki, gdzie chłodzi się, a następnie upłynnia. Oprócz gotowania na parze oleje można również ekstrahować z materiałów roślinnych przez gotowanie w wodzie.

3. Wyrażenie.
Jako jedna z najstarszych form ekstrakcji metoda ekspresji jest dość prosta. Proces ten, często stosowany do ekstrakcji olejków cytrusowych, polega na tłoczeniu rośliny, mechanicznie lub ręcznie, aż wszystkie oleje zostaną wyekstrahowane i umieszczone w perfumach, które sprzedaje perfumeria Warszawa.