Samochodowa nawigacja Android

Ponieważ przenośne systemy GPS spadają poniżej, producenci z uporem utrzymują ceny nawigacji pokładowej na poziomie od 1500 do 2000 złotych. Istnieje wiele powodów i pomagają wyjaśnić, ale prawie nie usprawiedliwiają rozdętej ceny wbudowanej nawigacji. Niektórzy autorzy analitycy twierdzą, że 1000 złotych to najwyższa kwota, jaką możesz uzasadnić za pierwszorzędną nawigację na pokładzie, a wcześniej lub później to może być najwyższa kwota, zwłaszcza że zapłacisz za wyższość wbudowanej nawigacji. W branży rośnie sentyment, że oszukujesz dziś kupując systemy nawigacyjne. Dlaczego nawigacja Android na pokładzie jest tak droga?

Pokładowa nawigacja Android może być niższa niż 1000 złotych i nadal stanowić dobrą ofertę wartościową” zarówno dla producentów samochodów, jak i nabywców. Oznaki zbliżającego się końca dla drogiej nawigacji na pokładzie obejmują rozprzestrzenianie się pakietów nawigacji i innych rzeczy, które maskują obniżoną cenę za część nawigacyjną, a jednocześnie utrudniają kupującym porównanie marek; oferty krótkoterminowe bez nawigacji android, jeśli kupisz lub wydzierżawisz w tym miesiącu; oraz innowacyjne pakiety, takie jak nawigacja z kartą SD w cenie 795 złotych.

Nawigacja Android jest traktowana jako akcesorium, a akcesoria i opcje mają wyższą marżę niż samochód podstawowy. Twórca nawigacji twierdzi, że obniżka ceny akcesoriów samochodowych często poprzedzona jest włączeniem do pakietu. Głównym czynnikiem jest ogólny koszt integracji systemu nawigacji z resztą systemu informacyjno-rozrywkowego sterowanie jednostką i pojazdem. Przenośne urządzenie nawigacyjne może być tańsze, ponieważ jest samodzielną jednostką. System nawigacyjny z Androidem, tak zwany system pokładowy w samochodzie musi być zintegrowany z elementami sterującymi na kierownicy… i innymi połączonymi usługami.