Skup aut Trójmiasto

Istnieją dwa główne źródła zakupu używanych samochodów: handlowcy i sprzedawcy prywatni. Handlowcy z miejsca jakim jest skup aut Trójmiasto są często nazywani „dealerami” i sprzedają samochody w ramach swojej działalności. Prywatni sprzedawcy zazwyczaj mają do sprzedania tylko jeden samochód i nie sprzedają go w ramach swojej działalności. Twoje prawa konsumenta różnią się w zależności od tego, czy kupujesz od sprzedawcy czy prywatnego sprzedawcy. Jeśli kupujesz od dealera, masz pewną ochronę na mocy prawa konsumenckiego. Jeśli jednak kupujesz prywatnie, nie masz takich samych praw konsumenta, ponieważ osoba sprzedająca samochód nie działa jako firma ani jako skup aut trójmiasto. Upewnij się, że to rozumiesz, sprawdzając naszą sekcję dotyczącą swoich praw, jeśli coś pójdzie nie tak. Niezależnie od tego, czy kupujesz od dealera czy prywatnie ze skupu aut w Trójmieście, sprawdź naszą szczegółową listę kontrolną kupujących samochody, aby pomóc Ci w zakupie używanego samochodu. Zawiera wiele ważnych pytań, które powinieneś zadać w skupie na temat każdego samochodu.

Nie bój się zadawać bezpośrednich pytań – to twoje pieniądze, z którymi się rozstajesz! Upewnij się, że samochód z miejsca jakim jest skup aut Trójmiasto był serwisowany w regularnych odstępach czasu i że książka serwisowa została wypełniona prawidłowo przez lata.

Kupowanie u dealera:
Zanim pójdziesz do dealera samochodów, sprawdź, czy mają dobrą reputację. Zapytaj jakąś rodzinę lub przyjaciół, czy coś o nich wiedzą. Zapytaj sprzedawcę, czy jest członkiem stowarzyszenia branżowego lub czy posiada gwarancję jakości lub gwarancję. Podczas zakupu samochodu dealer musi dostarczyć:
– Świadectwo rejestracji pojazdu, więc upewnij się, że je otrzymałeś. Chociaż nie zawsze jest dostępny, powinieneś również poprosić o następujące informacje:
– Pisemna gwarancja określająca zakres i czas jego trwania
– Historia samochodu
– Książka serwisowa samochodu Podręcznik / instrukcja obsługi samochodu
-Dwa zestawy kluczy do samochodu
-Podpisane potwierdzenie płatności.