Wieczne pióro Waterman – tam kupisz najlepsze pióra i długopisy

Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie szybkości pisania piórem Waterman jest zmiana narzędzia do pisania. Jeśli używasz długopis lub pióro żelowe, rozważ zmianę na pióro kulkowe lub wieczne pióro Waterman.

Końcówka tarcia i nacisku – niektóre rodzaje pisaków przeciągają papier bardziej niż inne, co skutkuje większym tarciem, wolniejszymi prędkościami pisania i większym obciążeniem nadgarstka. Tanie długopisy są najgorsze, ponieważ używają lepkiego atramentu, który wymaga większego nacisku w dół do pisania. Im więcej wagi musisz przyłożyć na pióro Waterman, tym szybciej wyczerpiesz mięśnie i tym wolniej będziesz pisać.


Grubość linii – grubsze końcówki pióra (0,7 mm i 0,9 mm) są łatwiejsze do pisania, ale ułatwiają także pisanie ciężkimi rękami i dużymi pociągnięciami. Spróbuj zmienić na cieńszy długopis. Ułatwi ci to pisanie z mniejszym naciskiem na dół i pozwoli ci pisać mniejsze, bardziej szczegółowe litery. Zamiast używać długopisów żelowych i długopisów, spróbuj przejść na długopisy kulkowe i wieczne. Ponieważ atrament tak łatwo wypływa z pióra kulkowego i pióra wiecznego, nieuchronnie będziesz pisać szybciej i lżej.


Uchwyt – Wygodny uchwyt ułatwia dobrą formę, większą prędkość pisania i lepszą technikę. Ogólnie pisaki z szerszymi beczkami (tj. Grubszymi) z wyściełanymi uchwytami są lepsze, ponieważ są łatwiejsze do uchwycenia i nie zmuszają palców do ściśnięcia się wokół małej beczki.


Konserwacja – tanie długopisy i wieczne pióro Waterman są bardziej podatne na awarie. Wszyscy musieliśmy pisać jak szalony, żeby naprawić piłkę długopisem. Unikaj marnowania czasu i pieniędzy, używając lepszego długopisu. Nigdy też nie pisz na mokrej bieli; najprawdopodobniej zatka końcówkę pióra Waterman .