Izolacja pianką, a Twoje rachunki za ogrzewanie

Płacisz całkowicie spore rachunki za ogrzewanie? Przeczytałeś wszystkie porady i wiesz, że powinieneś podjąć się izolacji ścian w całym domu, ale wydaje się, że to za dużo pracy.
Izolacja pianką ścian jest cenna i konieczna, ale jest także ogromnym zadaniem, gdy wykonuje się ją po zainstalowaniu płyty ściennej. Można to zrobić na dwa sposoby, od wewnątrz lub z zewnątrz. Wewnątrz można wyciągnąć ściany, aby zainstalować izolację rolkową. Na zewnątrz można wykonać otwory w bocznicy, aby wstrzyknąć luźną izolację. Obie metody są drogie i inwazyjne. Jako środek pośredni zainstaluj izolację poddasza w całym domu.

Dlaczego izolacja pianką poddasza działa tak dobrze?
Gdy izolacji pianką nie ma w kartach, instalowanie izolacji poddasza może nadal zdziałać cuda, ponieważ: Możesz to zrobić sam. Choć nie jest to łatwy ani zabawny projekt, możesz samodzielnie zaizolować strych. Najgorsze jest to, że wkładki z włókna szklanego trafiają na strych. Gdy już tam są, jest to żmudne zadanie układania ich między legarami na suficie. Przewody, otwory wentylacyjne i wpuszczone światła komplikują to zadanie. Ciepło wzrasta. Umieszczając bezpieczną, nieprzepuszczalną dla ciepła „pokrywę” w pomieszczeniach mieszkalnych, spowalniasz migrację ciepła przez sufit i poddasze.

Brakuje Ci cierpliwości, aby wykonać szczegółową izolację pianką poddasza wraz z pianką natryskową wokół otworów wentylacyjnych i przewodów, uszczelnienia i izolacji punktowej?
Nie musisz się martwić. Firma MDK Izolacje pianką, oficjalny organ ostrożności, mówi, że właściciele domów nie powinni „martwić się o znalezienie i uszczelnienie wszystkich małych dziur na strychu; największe oszczędności przyniosą zatkanie dużych”.

Eksperci twierdzą, że jeśli wkładasz drugą warstwę izolacji pianką, nie powinieneś mieć paroizolacji między dwiema warstwami. Tak więc, dla tej górnej warstwy, kupowałbyś nietknięte nietoperze izolacyjne (nie rolki) o wartości R co najmniej 30. Jeśli nietoperze są twoją jedyną warstwą, powinieneś zainstalować je z paroizolacją skierowaną w dół – skierowaną w stronę swojego salonu poniżej. W takim przypadku należy zastosować izolację R-38, zgodnie z zaleceniami MDK Izolacje powyżej.

Co jeśli znajdziesz azbest na poddaszu?
Podjąłeś odważną decyzję o ociepleniu strychu. Potem idź tam i znajdź coś, co wydaje się być azbestem. Jeśli wypełnienie jest miękkie i szare, prawdopodobnie jest to izolacja pianką z papieru zwana celulozą. Jeśli jest biały i puszysty, prawdopodobnie jest to luźno wypełniona izolacja z włókna szklanego. Ale jeśli to wypełnienie to twarde, lekkie granulki o połysku „przypominającym mikę”, prawdopodobnie jest to starsza forma izolacji.