Korty Warszawa zapraszają na profesjonalne lekcje tenisa!

Częścią nauki podstaw tenisa w Warszawie jest umiejętność utrzymywania wyniku. Punktacja w tenisie wydaje się początkowo myląca, ale jest stosunkowo prosta, gdy już ją opanujesz. W zestawie jest sześć meczów, a większość setów jest rozgrywana najlepiej z trzech (chyba że jest to profesjonalny tenis mężczyzn, w którym to przypadku sety są najlepsze z pięciu). Gracze udają się na korty Warszawa i muszą wygrać każdy zestaw w dwóch grach. Oto jak działa system punktacji tenisa: Gra zaczyna się od miłości.

Każda gra na kortach w mieście Warszawa zaczyna się od 0: 0, czyli „miłości”, wzrastając do 15, potem 30, a potem 40 za każdy zdobytym punktem. Na przykład, jeśli obaj gracze wygrywają po jednym punkcie w grze, jest to 15-15 lub 15-wszystkich. Wynik serwera jest ogłaszany jako pierwszy. Tylko jeden gracz serwuje na mecz i zawsze zaczyna po prawej stronie boiska, zmieniając strony w każdym punkcie. Pod koniec gry w miejscu jakim są korty Warszawa gracze zmieniają tury serwujące, a przy każdym nieparzystym meczu zmieniają koniec kortu, na którym grają. Wynik serwera jest zawsze ogłaszany jako pierwszy (więc jeśli serwer wygrywa pierwszy punkt w grze i następny, to wynik wynosi 30 miłości).

Jeśli każdy gracz zdobędzie wystarczającą liczbę punktów, aby uzyskać wynik 40-40 (znany również jako dwójka lub 40-all), przechodzi do „fazy reklamowej”. Ponieważ każda gra musi zostać wygrana dwoma punktami, jeden gracz musi zdobyć dwa punkty z rzędu. Jeśli serwujący zdobędzie pierwszy punkt po dwójce, wynik staje się przewagą (ad-in). Wygraj lub wróć do dwójki. Zdobycie kolejnego punktu wygrywa grę dla serwera, ale utrata punktu przywróci wynik gry z powrotem do dwójki, w takim przypadku serwer musi ponownie spróbować wygrać dwa kolejne punkty. Chcesz rozegrać to w praktyce? Zapisz się na korty Warszawa w Sporteum!