Osuszanie murów iniekcja – sprawdź na czym polega ta metoda!

PODSTAWOWE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE OSUSZANIA MURÓW POPRZEZ INIEKCJĘ: Teraz, gdy wiesz, jak wykonać osuszanie murów iniekcja, ważniejsze jest zrozumienie, jak uniknąć takiej wilgoci w najbliższej przyszłości. Poniżej wymieniono kilka wskazówek dotyczących ochrony przed wilgocią, aby zapobiec zawilgoceniu piwnicy w czasie deszczu i wilgoci.

Wskazówka 1: Pozbądź się nadmiaru wilgoci, aby szybko wysuszyć piwnicę. Zawsze znajdź sposób na wyeliminowanie nadmiaru wilgotnego powietrza w piwnicy. Większość niechcianego wilgotnego powietrza często pochodzi z nieszczelnej suszarki i wycieku podczas prysznica. Można temu zapobiec, zamykając nieszczelną suszarkę taśmą foliową i umieszczając wentylator w piwnicy. Jeśli zauważysz dalszą kondensację, możesz spróbować skorzystać z pomocy osuszacza dzięki któremu osuszanie murów iniekcja przebiegnie sprawnie.

Wskazówka 2: Zaizoluj zimne rury pianką. Kondensacja może również pochodzić z powierzchni materiału rury, ponieważ woda jest nie do powstrzymania, łatwo mogą wydostać się z materiałów. Możesz to ograniczyć, izolując niedrogie pianki.

Wskazówka 3: Zaizoluj i uszczelnij ścianę, aby osuszanie murów iniekcja przebiegło szybko! Ściana jest najczęstszym źródłem wody z zewnątrz, prowadzącym do kondensacji, ale można temu zapobiec, izolując ścianę styropianem. Farba może również pomóc w uszczelnieniu ściany, a farba będzie skuteczna tylko w zapobieganiu wyciekom wody przez nałożenie farby bezpośrednio na ścianę betonową lub murowaną.

Wskazówka 4: Trzymaj wodę z dala! Polega to na sprawdzeniu odpływów i rynien pod kątem odpowiedniego odprowadzania wody z fundamentów domu. Upewnij się, że kanały rynien są zmodyfikowane w taki sposób, aby oddalały się o 4 stopy od podłoża.