Stwórz wyjątkowe kwatery Kaszuby

Otwierając własny biznes trudzący się wynajem kwater na Kaszubach to nie lada wyzwanie. Trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników i przemyśleć wiele spraw. To, czy Twoje kwatery Kaszuby powinny zezwolić na zwierzęta domowe, czy nie, może być kontrowersyjnym punktem i będziesz musiał sam zdecydować, czy je zaakceptować. Wiele osób wybierających się na wakacje z własnym wyżywieniem do kwatery na Kaszubach robi to, aby zabrać ze sobą psa na wakacje – nie pozwalając zwierzętom domowym odwiedzać Twojej kwatery , znacznie ograniczysz potencjalny rynek. To powiedziawszy, są inni, którzy szukają zakwaterowania z własnym wyżywieniem, które nie pozwala zwierzętom na odwiedziny, ponieważ są uczulone na ich sierść. Aby zmaksymalizować swój rynek, najlepiej jest zezwalać na zwierzęta domowe – wiele osób pobiera dodatkowe opłaty za psy, ale może to zrazić ludzi (i wydawać się chciwych), a my sugerujemy, aby nie pobierać za nich dodatku. Można jednak powiedzieć, że nie wolno im wchodzić na meble, do sypialni itp.

Pod warunkiem, że dostarczysz odkurzacz, większość ludzi szybko posprząta przed wyjazdem, więc nie powinieneś ponosić żadnych dodatkowych kosztów sprzątania po zostaniu psów. Zawsze są jednak wyjątki, ale często nieruchomość jest najczystsza po tym, jak psy zostają, ponieważ ludzie martwią się pozostawieniem sierści i spędzają dużo czasu na odkurzaniu przed wyjazdem!

Każdy region w Polsce ma własną tablicę turystyczną i jeśli złożysz wniosek o ocenę, przyjedzie i sprawdzi Twoją nieruchomość w której wynajmujesz kwatery Kaszuby i nagrodzi cię od jednej do pięciu gwiazdek. Jeśli dążysz do 5-gwiazdkowej nieruchomości (kryteria są dokładne i precyzyjne, więc upewnij się, że otrzymujesz pełne informacje z tablicy turystycznej), to z pewnością zwiększy twój rynek wynajmu i będzie warte swojej ceny. To, czy Twoje kwatery Kaszuby zdobędą trzy lub cztery gwiazdki, jest dyskusyjne. Jest kilku najemców, którzy będą pewni, że zobaczą logo tablicy turystycznej, ale dla wielu jest to bez znaczenia, ponieważ uważają, że opiera się on bardziej na odległości między łóżkami niż na standardach sztuki na ścianach – i bardziej zależy im na później! Tablice turystyczne prowadzą również program turystyki zielonej, a jeśli zamierzasz prowadzić ekologiczny, zielony domek wakacyjny, warto rozważyć dołączenie do niego.

NAJLEPSZY BIZNES!
Być może najważniejszą osobą w twoim biznesie jest Twoja sprzątaczka! Niezależnie od tego, czy to ty, osoba czy firma, one muszą być doskonałe. Oczywiście, jeśli nie mieszkasz w pobliżu swojej nieruchomości wakacyjnej w której znajdują się kwatery na wynajem, znalezienie odpowiedniej osoby, która spotka się z gośćmi i poradzi sobie z wszelkimi problemami, jest również istotne – lub możesz po prostu zostawić klucz ukryty lub w sejfie, a goście mogą pozwolić sami, ale ważne jest, aby lokalna osoba pomagała gościom, jeśli coś pójdzie nie tak. Ważne są dobre notatki powitalne, aby goście wiedzieli wszystko, co pomoże im cieszyć się wakacjami – od dobrych sklepów, po obsługę zmywarki.