Szkoła kitesurfingu Chałupy

Szkoła kitesurfingu Chałupy zaprasza na letnie zajęcia. Kitesurfing nie jest sportem, którego można się nauczyć w ciągu jednej lub dwóch godzin. Wymaga to wielu godzin treningu. Ale przede wszystkim wymaga krok po kroku opanowania jednego ćwiczenia na raz. Pod koniec tego procesu nauki samodzielnie będziesz latać bezpiecznie.

Jedno z najczęściej zadawanych pytań w naszej szkole kitesurfingu Chałupy brzmi: ile czasu zajmuje nauka kitesurfingu?
To pytanie zależy od różnych czynników: między innymi umiejętności uczniów, warunków wiatrowych i warunków morskich. Dojście do etapu deski zajmuje od 3 do 4 godzin, a samodzielne kiteboarder – od 9 do 12 godzin szkolenia w miejscu jakim jest profesjonalna szkoła kitesurfingu Chałupy. Każdy uczeń jest inny i ma inny rytm. Jeśli masz doskonałe umiejętności i jesteś „naturalny”, nauczysz się bardzo szybko. Jeśli nie, nie martw się, proces uczenia się potrwa trochę dłużej. Idź krok po kroku. Skoncentruj się na tym, co robisz, słuchaj instruktora, a skończysz na kitingu. Udaje nam się stworzyć ten 14-etapowy program kitesurfingowy, abyś dokładnie wiedział, gdzie jesteś w trakcie nauki:

Poznaj 3 teorie nauki jakie stosuje szkoła kitesurfingu Chałupy:
1. TEORIA KITE & WIND.
Jest to ważna część kursu, czasem pomijana, ponieważ ludzie niezbyt interesują się teorią. Ale całkowicie konieczne, aby stworzyć fundament dobrego kitesurfera. Trzeba nauczyć się 3 podstawowych rzeczy:
2. TECHNIKA SAMEGO RATOWANIA.
Ta technika jest tym, co robisz, aby wrócić na brzeg na wypadek, gdybyś miał problem ze sprzętem lub wiatr po prostu spadł, gdy jesteś tam. Trzymając latawiec za oba końce skrzydeł, tworzysz żagiel, który wciągnie cię w wiatr do brzegu.
3. KONTROLA KITÓW ŚRÓDLĄDOWYCH.
Opanowanie kontroli nad latawcem na piasku jest jednym z najważniejszych kroków, ponieważ kiteboarding to 80% kontrola nad latawcem. Na tym etapie musisz kontrolować latawiec dwiema rękami i tylko jedną ręką, co pomoże ci wchodząc do wody trzymając latawiec i deskę w tym samym czasie.