Żaluzje, rolety i plisy – poznaj ofertę na osłony przeciwsłoneczne

Plisowane żaluzje, czyli plisy, nadają pokojom miękkość i fakturę oraz są schludnym i praktycznym rozwiązaniem zapewniającym cień i prywatność. Chociaż plisy mogą nie być pierwszym stylem, o którym myślisz, wybierając żaluzje, oto kilka powodów, dla których powinieneś wypróbować je w swoich oknach.

Jedną wielką zaletą żaluzji plisowanych jest to, że można je ustawić u góry lub u dołu okna. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz wpuścić dużo światła do swojego pokoju, zachowując przy tym prywatność. Specjalne systemy podparcia utrzymają zakładki na miejscu, zapewniając ich równomierne rozmieszczenie i nie zwisanie.

Plisy świetnie sprawdzają się w oranżeriach i przybudówkach szklanych. Plisowane żaluzje są często stosowane w ogrodach zimowych, ponieważ zapewniają delikatny efekt zacienienia, filtrując światło słoneczne, aby pomieszczenie nie stało się zbyt gorące i niewygodne. Możesz również poprosić o specjalne wykończenia słoneczne, które blokują szkodliwe promienie UV. Ponieważ żaluzje plisowane można montować bezpośrednio na ramie, świetnie nadają się do uchylnych okien i trudno dostępnych świetlików. Wiele można również regulować za pomocą zmotoryzowanych elementów sterujących, więc nie trzeba wyciągać drabiny.

Kolejnym plusem dla plisowanych żaluzji jest to, że harmonijnie znika u góry lub u dołu okna, pozostawiając tylko niewielki stos – idealny, jeśli wolisz minimalny wygląd w ciągu dnia, chcesz cieszyć się widokiem lub nie masz dużo przestrzeń wokół twojego okna. Wiele systemów żaluzji plisowanych jest również bezprzewodowych, więc plisy są bezpiecznym wyborem, jeśli masz małe dzieci.