Wieczne pióra Waterman

Czas na demistyfikację wiecznego pióra. Wiele osób uważa wieczne pióra Waterman za archaiczne, niewygodne lub wręcz zastraszające. Ale jak tylko użyjesz wiecznego pióra, zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę nie różnią się tak bardzo od innych piór. Wystarczy dotknąć, aby napisać i napisać. Jest jednak trochę krzywej uczenia się, dlatego w tym przewodniku podzielimy się instrukcjami i poradami, które okazały się pomocne dla osób rozpoczynających pracę lub potrzebujących odświeżenia. Nie martw się, jeśli nie jesteś zaznajomiony ze wszystkimi szczegółami piór wiecznych – wyjaśnimy Ci wszelkie techniczne rzeczy w trakcie pracy. Zapytaj nas, jeśli masz jakieś pytania dotyczące korzystania z pióra Waterman. (Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o częściach składających się na pióro wieczne i ich działaniu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po tym, jak działają pióra wieczne).

Wieczne pióra Waterman prawie zawsze są dostarczane z zapieczętowanym i odinstalowanym pojemnikiem z tuszem, więc musisz zainstalować pojemnik, aby móc pisać piórem. Aby to zrobić:

1) Odkręć część chwytaka pióra od cylindra i zlokalizuj pojemnik z tuszem. Pojemnik z tuszem może znajdować się wewnątrz cylindra. Czasami nabój może utknąć w beczce – wystarczy mocno nacisnąć długopis, aby go usunąć, jeśli tak się stanie.

2) Włóż uszczelniony koniec kartridża do sekcji uchwytu, aż uszczelka zostanie przebita, a kartridż wsunie się na swoje miejsce. Uszczelniony koniec jest zwykle węższym końcem (ale nie zawsze!) I będzie uszczelniony cienką plastikową membraną lub małą metalową lub plastikową kulką. Jeśli nadal nie wiesz, jak zainstalować pojemnik z tuszem pióra, zapoznaj się z naszym przewodnikiem tutaj i daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania!