Wykładanie kafelek Gdańsk

Weterani montażu płytek podłogowych mogą pomyśleć, że montaż płytek ściennych to bułka z masłem. W końcu to nic innego jak pionowa podłoga. Jednak wykładanie kafelek Gdańsk ma własny zestaw zasad, które odważysz się złamać na własne ryzyko. W końcu karą za źle zamontowaną płytkę ścienną jest całe życie patrzenia na rzeczy. Spójrzmy więc na podstawy wykładania kafelek ściennych Gdańsk, dzięki którym wszystko stanie się płynniejsze, mniej frustrujące i mniej kosztowne.

Potencjalne problemy z instalacją płytek ściennych:
Płytki pionowe (ścienne) są bardziej widoczne niż płytki poziome (podłogowe). Płytki pionowe mogą się przesuwać, zanim zostaną mocno osadzone i wykładanie kafelek Gdańsk może się nie udać za pierwszym razem. Ściany, okna, drzwi i inne punkty odniesienia mogą stworzyć estetyczne spustoszenie za pomocą płytki ściennej. Wskazówki dotyczące układania płytek na ścianie.
1. Zawieś listwę ochronną, aby zapobiec poślizgnięciu się płytki. Deska listwowa pomaga rozpocząć najniżej położony kurs lub rząd płytek. Deska listwy jest niczym więcej niż płytą 1 „x4” lub 1 „x2” przykręconą bezpośrednio do ściany poziomo. Nie zaczynaj od podłogi. Zamiast tego podnieś go do około 3/4 wysokości swoich płytek. Tak więc, jeśli masz do czynienia z czterocalowymi płytkami, twoja listwa startowa zaczynałaby się o trzy cale od podłogi.
2. Zainstaluj płytkę ścienną w kształcie piramidy. Masz więc dolny rząd kafelków. Co teraz? Czy układasz płytkę pionowo, po jednej kolumnie na raz? A może zdecydujesz się wypełnić jeden wiersz, a następnie następny? Najlepszym sposobem jest ułożenie płytki ściennej w kształcie piramidy. Jeśli wydaje się to skomplikowane, spróbuj tego: wykładanie kafelek Gdańsk zacznij od pierwszego do czwartego rzędu zgodnie z instrukcją, którą znajdziesz na stronie firmy K2 Budownictwo. Następnie każdy kolejny „rząd” jest procesem „drapowania” piramidy tam i z powrotem. Więc: Płytki 1, 2, 3 i 4. Rozpocznij swoją pierwszą „zasłonę” po prawej lub lewej stronie i idź w górę, w górę i w dół po drugiej stronie. Powtórz swój drugi „zasłonę” w przeciwnym kierunku.
3. Sprawdź podłogę pod kątem poziomu i ścian pod kątem pionu. Płytki są kwadratowe, dlatego wykładanie kafelek Gdańsk musi się odbywać w kwadratowej przestrzeni. Trzymając poziomicę bąbelkową na prostej, sześcio lub ośmiostopowej desce, upewnij się, że ściany i podłoga są pionowe (pionowe) i równe. Niespodzianka: nie będą. Jeśli twój pion lub poziom jest wyłączony o nie więcej niż pół cala w ciągu ośmiu stóp, pokaże się w instalacji kafelkowej. Można temu zaradzić, wykonując następujący krok. Jeśli jest przesunięty o więcej niż pół cala, musisz poprawić ścianę lub podłogę. Dodatkowe wykończenia i listwy przypodłogowe mogą zakrywać poważne problemy.
4. Nie używaj płytek mniejszych kafelek niż połowa szerokości. Wzdłuż zewnętrznej powierzchni pola kafelkowego wszelkie „taśmy” kafelkowe (płytki, które mają mniej niż połowę szerokości samej płytki), będą wyraźnie pokazywać ścianę pionową. Możesz temu zaradzić, upewniając się, że płytki są ustawione tak, aby nie były używane żadne „taśmy”.