Identyfikatory w miejscu pracy

Jeśli jednak chodzi o identyfikatory w miejscu pracy, zapomnienie o identyfikatorze może powodować szereg problemów, zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy. Od tego, że ktoś utknął na zewnątrz, aż do przybycia współpracownika do pracodawcy, który musi poradzić sobie z potencjalnymi problemami bezpieczeństwa niezidentyfikowanej osoby spacerującej po obiekcie, „zapomniałem” o bólach głowy. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest oczywiście pomóc pracownikom przestać zapominać o swoich odznakach. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Istnieją jednak kroki, które możesz podjąć, aby pomóc pracownikom zapamiętać ich dane uwierzytelniające, od konkretnych akcesoriów do noszenia karty po dobre, staromodne zakłopotanie.

Funkcjonalność, telefony komórkowe i zakłopotanie: co mają ze sobą wspólnego? Zapominanie rzeczy to tylko część bycia człowiekiem. W naszych mózgach dzieje się tak wiele rzeczy, że rzeczy muszą wymknąć się przez pęknięcia. Lepiej zapomnieć o identyfikatorze, niż zapomnieć o najlepszej drodze do domu, prawda? Poniższe wskazówki nie wyeliminują całkowicie problemu zapomnienia odznak. Nie oczekuj cudów. Powinny one jednak pomóc zmniejszyć częstotliwość, z jaką pracownicy zostawiają identyfikatory, oraz skrócić czas, w którym pracownicy nieśmiało czekają za drzwiami na pomoc.
1. Pozwól im wybrać, jak zamierzają nosić swoje identyfikatory. Wiele organizacji wydaje swoim pracownikom identyfikator i coś do noszenia, np. Szpulę z odznaką lub smycz. Wydaje się to wygodnym sposobem na zapewnienie pracownikom wszystkiego, czego potrzebują do noszenia karty, ale akcesoria ID nie zawsze są rozwiązaniem „uniwersalnym”. Niektórzy uważają, że smycze wyglądają głupio. Niektórzy uważają, że klipsy na pasek umieszczone na identyfikatorach przeszkadzają im w ruchu. Inni uważają, że szpule z odznakami są zabawne. Danie pracownikom opcji pomoże zwiększyć prawdopodobieństwo noszenia akcesorium jakim są identyfikatory, co z kolei zwiększa prawdopodobieństwo zapamiętania dołączonej plakietki identyfikacyjnej. Pozwalając pracownikom wybrać sposób noszenia karty, eliminujesz przeszkodę „Nie noszę tej rzeczy” od samego początku. Zaangażowanie pracowników w posiadanie ich poświadczeń jest ogromnym krokiem we właściwym kierunku, aby zapomnieć o poświadczeniach.